Menu

ست اداری

چاپ ست اداری

چاپ ست اداری همانطور که از نامشان پیداست چاپ اوراق ( چاپ پاکت نامه ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ سربرگ و یادداشت ) مربوط به ادارات است که برای رد و بدل کردن بین موسسات و سازمان های اداری و مکاتبات اداری میباشد.

  چاپ ست اداری به دو صورت چاپ افست عمومی ست اداری و چاپ اختصاصی ست اداری قابل انجام است. چاپ ست اداری ارزان روی کاغذ تحریر 80 گرم انجام می شود و قیمت چاپ ست اداری روی کاغذ کنان 120 گرم قیمت بیشتری دارد

ست اداری چیست ؟

ست اداری یا اوراق اداری همانطور که از نامشان پیداست اوراقی مربوط به ادارات، برای رد و بدل کردن بین موسسات و سازمان های اداری و مکاتبات اداری میباشد. اوراق اداری معمولاً به ۵ دسته تقسیم میشوند :سربرگ – پاکت نامه – کارت ویزیت و …

منظور از ست های اداری قالبی است که طراحی تمامی محصولات کاغذی و دیجیتالی شما را در بر می گیرد. نامه نگاری، پاکت نامه، سربرگ، حتی چاپ هایی از قبیل سررسید و تقویم که به نام شرکت شما چاپ می شوند می بایست نام و نشان شما را همراه داشته باشند.

این موضوع به هیچ عنوان ساده نیست و منظور از جلوه گری برند کسب و کار شما روی ست های اداری حضور نام شرکت نیست؛ بلکه یک سری اسلوب و قالب طراحی است که به دلیل تکرار و ازدیاد کیفی و کمی به تدریج در ذهن مخاطب شما را تداعی می کند.

اگر از ما بپرسید حتما خواهیم گفت که ارزش دارد در ابتدای کار کمی بیش تر هزینه و وقت صرف کنید و برای سال های سال راحت باشید.به طور سنتی وقتی صحبت از ست اداری می شود منظور سربرگ، نامه، پاکت و مهر و کارت ویزیت است.

اما باید بدانید که شاید در دهه های قبلی شرکتی که ست اداری خود را بر اساس این اعضا شکل می داد موفق و کامل شناخته می شد اما امروزه اوضاع تفاوت دارد. با پیشرفت های تکنولوژیک و تغییر ساز و کار دفاتر امروزه حتی طراحی سایت شما و رنگ بندی آن باید تناسبی درخور با ماهیت فعالیتی که می کنید داشته باشد.

البته این باید ها برای نیل به موفقیت و اهداف بلندپروازانه است اگر نه کسی شما را به خاطر عدم رعایت آن ها به زندان نمی اندازد(مگر اینکه با بی اعتنایی به اصول حیاتی کسب و کارهای امروزی ورشکسته شوید و کار به جاهای باریک کشیده شود).

یک ست اداری کامل داشته باشید، قلم، کاغذ، ماگ، نامه های الکترونیک، تقویم، سررسید و حتی تیشرت و لباس مجموعه ی شما باید واحد باشد و آن قدر زیبا طراحی شده باشد که چشم ها را خیره کند و فارغ از پیام مجموعه ی شما هم پدیده ای باشد جامع الاطراف و زیبا که نظرها را به خود جلب می کند.

تجسم کنید که چقدر زیبا است اگر نامه ی اداره یا شرکت شما اسلوبی داشته باشد که تمامی کسب و کارهای مشابه و آن هایی که با شما در ارتباط هستند به محض مشاهده شما را به خاطر بیاورند. حال اولین کاری که در این ارتباط باید اجرایی شود طراحی قالب است.

برای این کار به یک طراح شش دانگ و کارکشته احتیاج دارید. او یا تیم طراحی او باید کارهایی در اختیار شما قرار دهند که قابلیت کار روی تمامی نمونه های چاپ اعم از پاکت و سربرگ و سررسید و غیره را داشته باشد. همچنین نکته ای که امروزه با پیشرفت های تکنولوژیک ضروری است توجه به طراحی های دیجیتالی است.

یعنی گاهی مکاتبات به صورت مجازی از طریق ایمیل و سایرابزارها فرستاده می شوند؛ نیاز است تا برای آن ها هم به طور مشابه برنامه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که با ست اداری خود در واقع میزان اعتبار برند خود را درهر حوزه ای به نمایش می گذارید؛